20/03/2022 - 15:19

Ψυχωμένη η Κ19 του ΟΦΗ σε ματσάρα!

ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννινα 3-3

Τι κι αν αγωνίζονται συνεχώς Τετάρτη - Κυριακή και με μικρό ρόστερ. Τι κι αν παίζουν με αρκετά παιδιά που είναι 2 ακόμα και 3 χρόνια μικρότερα από τους αντιπάλους τους.

Τι κι αν βρέθηκαν και σήμερα δύο φορές πίσω στο σκορ, την πρώτη φορά μάλιστα με 2 γκολ διαφορά, απέναντι σε μια ομάδα που διεκδικεί το πρωτάθλημα.

Η Κ19 του ΟΦΗ έβγαλε και σήμερα ψυχή και αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 3-3 στο γήπεδο της Ελιάς, στο εξ αναβολής ματς της 17ης αγωνιστικής της Super League 1.

To δελτίο Τύπου της ΠΑΕ:

Συνεχίζει το αήττητο σερί η Κ19

Παρά το γεγονός ότι βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, η Κ19 του ΟΦΗ παρέμεινε αήττητη για τρίτο συνεχόμενο ματς, έχοντας αναδειχθεί ισόπαλη με σκορ 3-3 με την αντίστοιχη του ΠΑΣ Γιάννινα, για την εξ αναβολής 17η αγωνιστική της Super League K19, αποδεικνύοντας, για μια ακόμη φορά, ότι αποτελεί μια από τις πιο φορμαρισμένες ομάδες του πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κύρκου, ενώ τρία λεπτά αργότερα διπλασίασαν το σκορ με τον Ντόντη.

Οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή απάντησαν άμεσα, μειώνοντας σε 1-2 στο 11′ με τον Χαλκιαδάκη. Στο 16′ ο Λέλεκας εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την κάθετη πάσα του Φαϊτάκη, ισοφαρίζοντας σε 2-2.

Στο 35′ ο ΟΦΗ έχασε την ευκαιρία να προηγηθεί, με το σουτ του Λέλεκα να περνά εκτός εστίας, μετά από σέντρα του Αποστολάκη.

Οι Γιαννιώτες πήραν εκ νέου προβάδισμα στο 37ο λεπτό, με τον Ρίζο να νικά τον Σακαλίδη για το 2-3, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α΄ ημίχρονο.

Στο 56′ η ομάδα μας είχε δοκάρι με τον Φαϊτάκη, ενώ στο 65′ το σουτ του Λαμάι πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Βρακά.

Στο 81′ ο Φανουράκης, μόλις τέσσερα λεπτά αφότου πέρασε στο ματς ως αλλαγή, σούταρε εύστοχα για το 3-3, έπειτα από ασίστ του Αποστολάκη, σκορ το οποίο διατηρήθηκε μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής) – Σακαλίδης, Καρανδινός, Κορνιλάκης, Χνάρης, Γωνιωτάκης, Χαλκιαδάκης, Αποστολάκης, Λέλεκας, Λαμάι (77′ Ζαχαριουδάκης), Θεοδοσουλάκης (77′ Φανουράκης), Φαϊτάκης (85′ Γιακουμάκης).
Δυνατότητα σχολιασμού και πρόσβασης στο chat room με ΔΩΡΕΑΝ απλή εγγραφή στο oficrete.gr