22/04/2023 - 13:34

Τριάρα με ανατροπή για την Κ19 του ΟΦΗ!

ΟΦΗ - Βόλος 3-1

Νίκη χαρακτήρα για την Κ19 του ΟΦΗ, με σκορ 3-1, κόντρα στον Βόλο στο ΒΑΚ, για τη 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Stoiximan Super League.

Αν και η κρητική ομάδα δε βρέθηκε στην καλύτερη ημέρα, δεν πτοήθηκε που έμεινε πίσω στο σκορ, ούτε από το χαμένο πέναλτι μετά το 0-1.

Ο Βόλος προηγήθηκε μόλις στο 10ο λεπτό, με κοντινή κεφαλιά του Παπαθανασίου.

Στο 20ο λεπτό, ο Θεοδοσουλάκης έκλεψε την μπάλα έξω από την περιοχή από τον αντίπαλο τερματοφύλακα που είχε βγει και ανατράπηκε από τον τελευταίο αμυντικό. Το πέναλτι που κέρδισε το εκτέλεσε ο ίδιος, όμως νικήθηκε από τον Καλαμπούκα.

Η ισοφάριση ήρθε τελικά στο 23ο λεπτό, με ωραίο αριστερό σουτ του Φαϊτάκη από το ύψος της περιοχής, που έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στα δίχτυα.

Στο 30ο λεπτό ήρθε και η ανατροπή του σκορ, μετά από φάση διαρκείας και χάρη στην επιμονή του Αδαμάκη, που γύρισε την μπάλα στον Θεοδοσουλάκη, που εξ επαφής έκανε το 2-1 για τον ΟΦΗ.

Στο 87ο λεπτό ο ΟΦΗ "καθάρισε" τη νίκη, ωραίο σουτ του Φαϊτάκη, μετά από καλή ανάπτυξη από αριστερά.

ΟΦΗ (Μανώλης Πατεμτζής): Καλαφάτης, Σαλούστρος, Σημαντηράκης, Ρολάκης, Χότζα, Αποστολάκης, Γανόπουλος, Φανουράκης, Αδαμάκης, Φαϊτάκης, Θεοδοσουλάκης

Έπαιξαν και οι Φαλατάχ, Καρανδινός, Πιστικός και Μάρα.

- Οι παίκτες του ΟΦΗ πανηγύρισαν τα γκολ μαζί με τον προπονητή τους Μανώλη Πατεμτζή, που έχει σήμερα τα γενέθλιά του.