26/11/2022 - 16:01

ΟΦΗ: «Λύγισε» η Κ15 στο Γαλάτσι

Το δελτίο Τύπου της ΠΑΕ

Δεν τα κατάφερε εκτός έδρας η Κ15 κόντρα στην ΑΕΚ

Παρά την καλή εμφάνιση και τις πολλές χαμένες ευκαιρίες, η Κ15 του ΟΦΗ γνώρισε την ήττα με σκορ 1-0 από την αντίστοιχη της ΑΕΚ, σε αναμέτρηση που έγινε στο Δημοτικό γήπεδο Γαλατσίου, για την 6η αγωνιστική του Α’ ομίλου του πρωταθλήματος Super League K15.

Η ομάδα μας είχε την πρώτη της καλή στιγμή στο 25ο λεπτό, με τον Γαλανό να κάνει την κεφαλιά εντός περιοχής και τον Στούμπο να αποκρούει.

Στο 52’ ο Μανώλης, μετά από εκτέλεση φάουλ, έγινε κάτοχος της μπάλας και νίκησε τον Κουκουριτάκη για το 1-0.

Τρία λεπτά αργότερα ο Λυγεράκης βγήκε τετ α τετ με τον γκολκίπερ των γηπεδούχων, ο οποίος του είπε «όχι», ενώ στο 60’ ο Πετούσης έκανε το σουτ εντός περιοχής, με την μπάλα να περνά άουτ.

Στο 65’ ο ΟΦΗ έχασε μια ακόμη ευκαιρία, όταν ο Καινουργιάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ ανάγκασε σε δύσκολη απόκρουση τον Στούμπο, με το 1-0 να παραμένει μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

Κ15 ΟΦΗ: Κουκουριτάκης, Κοζυράκης, Λυγεράκης, Λαγουδάκης, Χέιλυ (72’ Κασσαπάκης), Καινουριάκης, Πετούσης, Ασμαριανάκης (62’ Ματθαιάκης), Γαλανός (72’ Κλάδος), Μάρα (52’ Αντωνακάκης), Ντρεϊάι (62’ Κοντόπουλος)