24/10/2020 - 17:05

ΟΦΗ: Νίκη για την Κ19, ήττα για την Κ17 (video)

Τα αποτελέσματα των τμημάτων υποδομής της ΠΑΕ

Μια εκτός έδρας νίκη και μια βαριά εντός έδρας ήττα, είχε το πρόγραμμα για τις ομάδες υποδομής της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925.

Η Κ19 του Ομίλου πήρε μεγάλη νίκη στην Τρίπολη με 0-1 κόντρα στον Αστέρα, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 24ο λεπτό, στον αγώνα που έγινε στο βοηθητικό γήπεδο της ΠΑΕ Αστέρας Τρίπολης.

Νωρίτερα στο γήπεδο του ΠΟΑ στο Ατσαλένιο η Κ17 του ΟΦΗ γνώρισε ευρεία ήττα, κόντρα στον Πανιώνιο με 2-6. Οι Έφηβοι του Ομίλου βρέθηκαν να χάνουν στο πρώτο μισάωρο του αγώνα με 0-5, σκορ που έμεινε μέχρι το ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο, η Κ17 ισορρόπησε και κατάφερε να σκοράρει, αλλά το σκορ δεν μπορούσε πια να μαζευτεί περισσότερο.

Tα δελτία Τύπου της ΠΑΕ:

Τη νίκη με σκορ 1-0 πήρε η Κ19 του ΟΦΗ απέναντι στην αντίστοιχη του Αστέρα Τρίπολης, σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο βοηθητικό γήπεδο της ΠΑΕ Αστέρας, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Η ομάδα μας κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 24ο λεπτό, με τον Νοικοκυράκη να ευστοχεί από το σημείο του πέναλτι.

Στο 32’ οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή, έφτασαν πολύ κοντά στο 2-0+ με τον Νοικοκυράκη να βγαίνει τετ α τετ με τον Σγουρή, ο οποίος απέκρουσε.

Στο 92’ ο Σκέντζος με κεφαλιά εντός περιοχής, έστειλε τη μπάλα στο δεξί δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων, έπειτα από σέντρα του Χνάρη.

Κ19 ΟΦΗ: Μακατουνάκης, Σμπώκος, Γαϊτάνης, Παπαδάκης, Αυγουστάκης, Βασιλάκης (78’ Σημαιάκης), Λέλεκας, Σαβουϊδάκης, Νοικοκυράκης (65’ Σκέντζος), Μπέρκης, Μπέκου (84’ Γωνιωτάκης).

Την ήττα με σκορ 2-6 γνώρισε εντός έδρας η Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Πανιωνίου, σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο Ατσαλένιου, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής Super League.

Η ομάδα μας είχε την πρώτη της καλή στιγμή στο 2’ με τον Σωμαράκη να σεντράρει από δεξιά και τον Γεωργαλή να μη μπορεί από κοντά να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα της αντίπαλης εστίας.

Στο 5’ ο Jackson έκανε το 1-0 για τον Πανιώνιο, ενώ στο 14’ ο Καλαμβόκης με σουτ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής έστειλε τη μπάλα ελάχιστα άουτ.
Ένα λεπτό αργότερα ο Γκιζινός διπλασίασε τα γκολ του Πανιωνίου, ενώ στο 27’ ο ίδιος νίκησε εκ νέου τον Μιράσι για το 3-0.

Πετυχαίνοντας δυο γκολ, στο 29ο και στο 33ο λεπτό, ο Καλαμβόκης διαμόρφωσε το 5-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο.

Στο 47ο λεπτό ο Κώττης, στην προσπάθεια του να διώξει τη μπάλα, την έστειλε στα δίχτυα της εστίας της ομάδας μας, κάνοντας με αυτογκόλ το 0-6.

Στο 68’ ο Θεοδοσουλάκης «νίκησε» τον Στρατή, μειώνοντας σε 6-1 για τον ΟΦΗ, ενώ στο επόμενο λεπτό ο ίδιος ποδοσφαιριστής έκανε το 6-2.

Στο 75’ ο Θεοδοσουλάκης βγήκε από δεξιά και σούταρε εντός περιοχής, με την μπάλα να περνά παράλληλα της γραμμής τέρματος του Πανιωνίου.

Κ17 ΟΦΗ: Μιράσι, Αμανάκης, Σημαντηράκης (70’ Κλάδος), Κώττης, Βιτώρος, Χαλκιαδάκης (70’ Τζεβαμπινάς), Σωμαράκης (70’ Χότζα), Φαϊτάκης (55’ Ζαχαριουδάκης), Θεοδοσουλάκης, Αποστολάκης, Γεωργαλής (55’ Καρανδινός).