13/11/2022 - 15:08

ΟΦΗ: Νίκη και 4η θέση για την ασταμάτητη Κ19!

ΟΦΗ - Λεβαδειακός 1-0

Συνεχίζεται η πολύ καλή πορεία της Κ19 του ΟΦΗ, που επικράτησε και του Λεβαδειακού στο ΒΑΚ, με σκορ 1-0, για τη 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Μένιος Καρανδινός στο 55ο λεπτό με ωραία κοντινή κεφαλιά, με τον σκόρερ να αφιερώνει το γκολ στον άτυχο Μάνο Φαϊτάκη, που τραυματίστηκε σοβαρά στην προπόνηση της Παρασκευής.

Με αυτή τη νίκη η ομάδα του Μανώλη Πατεμτζή έφθασε στους 18 βαθμούς και σκαρφάλωσε στην 4η θέση της βαθμολογίας, ενώ τρέχει σερί 7 αγώνων χωρίς ήττα (5 νίκες, 2 ισοπαλίες).

Το παιχνίδι των Νέων του ΟΦΗ παρακολούθησε και ο Βάλντας Νταμπράουσκας, μετά την ολοκλήρωση της προπόνησης της πρώτης ομάδας, μαζί με τον Πέδρο Καραβέλα, τον Νίκο Κουνδουράκη και τον Σάββα Τσαμπούρη, ενώ παρόντες ήταν και οι Ηλίας Πουρσανίδης και Μηνάς Λυσάνδρου, μαζί με παίκτες της ΠΑΕ, που μόλις ειχαν τελειώσει το πρόγραμμά τους.

315330951 863799091282487 2266454175751062605 n

315467140 942826870018228 6024656408489579824 n

315356659 1257181795125593 7862955560090495496 n

To δελτίο Τύπου της ΠΑΕ:

Συνεχίζει αήττητη η Κ19

Όντας εξαιρετική για ένα ακόμη παιχνίδι, η Κ19 του ΟΦΗ επικράτησε με σκορ 1-0 της αντίστοιχης του Λεβαδειακού στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League K19.

Οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή, οι οποίοι είχαν την υπεροχή σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες στο α’ ημίχρονο, δίχως όμως να καταφέρουν να μετουσιώσουν σε γκολ κάποια από αυτές.

Στο 6’ ο Γανόπουλος έκανε το σουτ, με τον Χατζησάββα να έχει απάντηση, στο 25’ ο Fallatah με κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ, ενώ την ίδια κατάληξη είχε το σουτ του Πιστικού στο 33’.

Το γκολ για την ομάδα μας ήρθε στο 55ο λεπτό, με τον Καρανδινό να εκμεταλλεύεται με τον καλύτερο τρόπο την σέντρα του Σημαντηράκη και με κεφαλιά να νικά τον αντίπαλο γκολκίπερ για το 1-0.

Ο ΟΦΗ συνέχισε να πιέζει και να δημιουργεί ευκαιρίες, προσπαθώντας να πετύχει κι άλλο γκολ. Στο 65’ ο Χατζησάββας είπε «όχι» στο σουτ του Γανόπουλου, ενώ ένα λεπτό αργότερα επιχείρησε το σουτ, με την μπάλα να περνά εκτός εστίας.

Στο 71’ το σουτ του Fallatah πέρασε άουτ, όπως και αυτό του Γανόπουλου τρία λεπτά αργότερα, με το 1-0 να παραμένει μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής) – Μαθιουδάκης, Καρανδινός, Σημαντηράκης (70’ Μάρα), Χνάρης, Ρολάκης, Ζαχαριουδάκης, Γανόπουλος (85’ Μακράκης), Πιστικός (75’ Χότζα), Fallatah, Αποστολάκης, Φανουράκης (85’ Αδαμάκης).