15/12/2021 - 17:50

ΟΦΗ: Σπουδαία νίκη για την Κ19 κόντρα στον Άρη!

ΟΦΗ - Άρης 3-2

Παρόλο που έμεινε πίσω στο σκορ δύο φορές, η Κ19 του ΟΦΗ κατάφερε να ανατρέψει το σκορ κόντρα στον Άρη και να πάρει τη νίκη στο γήπεδο της Ελιάς με 3-2, για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Ο Άρης προηγήθηκε στο 15ο λεπτο με τον Σαλιάρη. Ο ΟΦΗ ισοφάρισε στο 42' με τον Σωμαράκη.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν νέο προβάδισμα στο 49ο λεπτό με τον Τσιπούρα. Οι Νέοι του ΟΦΗ ισοφάρισαν ξανά στο 77ο λεπτό με τον Αποστολάκη.

Και δύο λεπτά αργότερα, στο 79ο λεπτό, οι Ομιλίτες ανέτρεψαν το σκορ, με τον Σωμαράκη ξανά να πετυχαίνει το γκολ της νίκης.

Στις καθυστερήσεις ο ΟΦΗ θα μπορούσε να πετύχει και τέταρτο γκολ, με τον Σημανδηράκη να κερδίζει πέναλτι, αλλά ο τερματοφύλακας του Άρη απέκρουσε την εκτέλεση του Σημαιάκη.

Η ομάδα του Μανώλη Πατεμτζή τέλειωσε το παιχνίδι με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Λέλεκα στο 95ο λεπτό.

ΟΦΗ: Μιράσι, Χνάρης Κ., Κορνηλάκης, Σημαιάκης, Γωνιωτάκης (65’ Αμανάκης), Αποστολάκης (88’ Καρανδινός), Χνάρης Γρ., Λέλεκας, Σωμαράκης (85’ Φανουράκης), Μπέκου (85’ Ζαχαριουδάκης), Φαϊτάκης (65’ Σημαντηράκης)