12/03/2022 - 16:03

ΟΦΗ Κ19: Τρομερό διπλό μέσα στον πρωτοπόρο Αστέρα! (pics)

Αστέρας Τρίπολης - ΟΦΗ 1-3

Την έδρα του πρωτοπόρου Αστέρα άλωσε η Κ19 του ΟΦΗ, που επικράτησε στην Τρίπολη με σκορ 1-3, στο εξ αναβολής ματς της 16ης αγωνιστικής.

Αναμένεται η ενημέρωση της ΠΑΕ ΟΦΗ με την ενδεκάδα και τους σκόρερ της κρητικής ομάδας.

Το δελτίο Τύπου του Αστέρα:

Η ομάδα Κ19 του ΑΣΤΕΡΑ γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 1-3 από την αντίστοιχη του ΟΦΗ για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Αρκάδες προηγήθηκαν στο 13ο λεπτό με τον Μπάτσι και είχαν δοκάρι στο 23ο λεπτό με τον Κωστέα.

Στο 40' ο Adeshina δεν κατάφερε να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα από κοντά και δυο λεπτά αργότερα στο 42' οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 1-1.

Στην επανάληψη ο ΑΣΤΕΡΑΣ έχασε μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί και πάλι με τον Adeshina στο 70ο λεπτό.

Οι παίκτες του ΟΦΗ κατάφεραν να σκοράρουν 74ο και στο 85ο λεπτό και να πάρουν την νίκη με 1-3.

Οι Αρκάδες είχαν ευκαιρία να ισοφαρίσουν στο 80ο λεπτό όμως ο Κωστέας αστόχησε σε εκτέλεση πέναλντι.

Δείτε το φωτορεπορτάζ από το επίσημο σάιτ του Αστέρα Τρίπολης, όπου φαίνεται ότι ο αγώνας διεξήχθη με χιονόπτωση και τσουχτερό κρύο: