16/10/2022 - 13:15

Δεν κράτησε τη νίκη η Κ19 του ΟΦΗ

ΠΑΣ Γιάννινα - ΟΦΗ 2-2

Ισόπαλη με σκορ 2-2 αναδείχθηκε η Κ19 του ΟΦΗ στα Γιάννενα, αν και είχε προηγηθεί νωρίς με 0-2, για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό, μετά από αντεπίθεση, με τον Πιστικό να πασάρει στον Θεοδοσουλάκη που έκανε το 0-1.

Στο 26ο λεπτό οι Νέοι του Ομίλου έφθασαν στο 0-2, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Αποστολάκη και κεφαλιά του Ζαχαριουδάκη.

Ο ΠΑΣ κατάφερε να μειώσει γρήγορα, με γκολ του Κύρκου, μετά από λάθος στην άμυνα του ΟΦΗ (1-2).

Οι γηπεδούχοι έφθασαν στην ισοφάριση στο 77ο λεπτό, με σουτ του Χρήστου που μόλις είχε μπει ως αλλαγή.

Στο 89ο λεπτό ο ΟΦΗ έμεινε με 10 παίκτες, όταν ο Θεοδοσουλάκης δέχθηκε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα της διαιτητή Πιγγίου (Θεσπρωτίας).

Η κρητική ομάδα ζήτησε πέναλτι σε δύο περιπτώσεις, σε μαρκαρίσματα στον Πιστικό (28') και στον Θεοδοσουλάκη (68'), όταν ο νεαρός φορ του ΟΦΗ δέχθηκε την πρώτη κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία.

ΠΑΣ Γιάννινα (Χρήστος Αγγέλης): Βρακάς, Γερονικολός (46' Αγγελόπουλος), Ναούμης, Μόσχος (46' Μουστάκας), Γιαλεδάκης, Τσίρης, Φερεντίνος, Λώλης (77' Χρήστου), Σάλο (78' Ζωγράφος), Κύρκος, Πάνος

ΟΦΗ (Μανώλης Πατεμτζής): Μακατουνάκης, Σαλούστρος, Χότζα, Χνάρης, Ρολάκης (90′ Σαντοριναίος), Ζαχαριουδάκης, Καρανδινός, Πιστικός (65′ Γανόπουλος), Μάρα (46′ Fallatah, 90′ Γεωργαλής) Αποστολάκης, Θεοδοσουλάκης