18/12/2021 - 16:10

Τεσσάρα στη βροχή για την Κ17 του ΟΦΗ

ΟΦΗ - Πανιώνιος 4-2

Νίκη για την Κ17 του ΟΦΗ, κόντρα στον Πανιώνιο με σκορ 4-2, για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League 1.

Ο ΟΦΗ προηγήθηκε με την έναρξη του αγώνα. Μόλις στο 2ο λεπτό ο Φαϊτάκης έκανε τη σέντρα από αριστερά και ο Ζαχαριουδάκης πήρε την κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στα δίχτυα, κάνοντας το 1-0.

Στο 7ο λεπτό ο Κουτσουπιάς έπιασε ωραίο σουτ έξω από την περιοχή, όμως δε βρήκε στόχο.

Στο 11ο λεπτό ο Φαϊτάκης εκτέλεσε το κόρνερ και ο Σημαντηράκης σούταρε ψηλά άουτ.

Στο 13ο λεπτό ο αξιόμαχος Πανιώνιος, ο οποίος είχε 3 αναγκαστικές αλλαγές στο α' ημίχρονο, επισκέφθηκε για πρώτη φορά την περιοχή του ΟΦΗ, με τον Καλαφάτη να αποκρούει το τετ α τετ.

Στο 25ο λεπτό ο Πανιώνιος κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1, με κοντινή κεφαλιά.

Στη συνέχεια, ο Καρανδινός είχε 3 καλές στιγμές με σουτ στο 23', με φάουλ στο 30' και δοκάρι στο 36' πάλι με φάουλ.

Στο 42' ο Ζαχαριουδάκης είχε καλό σουτ που κατέληξε ψηλά άουτ.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ο Καρανδινός πήρε την μπάλα από τη σέντρα και μετά από ατομική προσπάθεια, έπιασε το δυνατό σουτ το οποίο καρφώθηκε στα δίχτυα του Πανιωνίου, κάνοντας το 2-1 για τον ΟΦΗ.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με 2 γρήγορα γκολ, 1 για κάθε ομάδα. Όμως στη συνέχεια άνοιξαν οι ουρανοί στο Ατσαλένιο, με συνέπεια να πέσει η ποιότητα του παιχνιδιού.

Στο 50ο λεπτό ο Όμιλος κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο Φανουράκης, κάνοντας το 3-1 για την κρητική ομάδα.

Στο 53ο λεπτό ο Πανιώνιος ξαναμπήκε στο παιχνίδι, με σουτ μέσα από την περιοχή (3-2).

Στο 87ο λεπτό ο ΟΦΗ καθάρισε το παιχνίδι, με πλασέ του Σημαντηράκη από αριστερά, γράφοντας το τελικό 4-2.

ΟΦΗ: Καλαφάτης, Σαλούστρος (46' Νοικοκυράκης), Ρολάκης, Καρανδινός, Χότζα, Κουτσουπιάς (70' Αδαμάκης), Ζαχαριουδάκης, Τζεβαμπινάς (60' Τακάκης), Κλάδος (46' Φανουράκης), Φαϊτάκης (60' Μακράκης), Σημαντηράκης

268589914 301144721912987 9069258272070843435 n

Δείτε το 3-1 με το πέναλτι του Φανουράκη:

Σε παιχνίδι που έγινε το πρωί στην Ελιά, η Κ15 του ΟΦΗ ηττήθηκε από τον Αστέρα Τρίπολης με σκορ 1-3. Το γκολ για τον Όμιλο πέτυχε ο Χνάρης.