24/03/2019 - 18:51

Νίκη ανόδου για τον ΟΦΗ!

Κορωπί - ΟΦΗ 75 - 89.

Μεγάλη νίκη για τον μπασκετικό ΟΦΗ που επικράτησε του Κορωπίου με 75-89, για την 20η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ'Εθνικής.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι μέχρι τη 2η περίοδο, αλλά η ομάδα του Βασίλη Ράλλη στη συνέχεια είχε ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο και πήρε μια σημαντικότατη νίκη που του δίνει σοβαρό προβάδισμα για την πρωτιά και την άνοδο.

Το Δελτίο Τύπου του Ερασιτέχνη ΟΦΗ:

H ομάδα μπάσκετ του ΟΦΗ, πέρασε και από τη δύσκολη έδρα του Κορωπίου με το επιβλητικό 75-89 και έκανε ένα ακόμη σημαντικό βήμα για την άνοδο!

Ο ΟΦΗ παρέμεινε μόνος πρώτος στην βαθμολογία, στον 2ο όμιλο Νότου στην Γ' Εθνική.

Ο ΟΦΗ βρήκε αντίσταση στο πρώτο ημίχρονο (33-35), αλλά στην επανάλληψη ο αντίπαλος, απλά παραδόθηκε στην ανωτερότητα του.

Ο προπονητής του ΟΦΗ, Βασίλης Ράλλης, ανέφερε για τη νίκη του ΟΦΗ:

"Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την εμφάνιση των παιδιών και ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά εξουδετερώσαμε τα πλεονεκτήματα του Κορωπίου ενώ επιθετικά ευτυχήσαμε να έχουμε σε καλή μέρα αρκετούς παίκτες.

Βοήθησε αρκετά ο Αντωνόπουλος στο επιθετικό κομμάτι ενώ η επιστροφή του Αγαπιάδη έφερε ακόμα περισσότερες λύσεις στο παιχνίδι μας. Είμαστε μια ομάδα που όταν παίζουμε πλήρης, μπορούμε να κάνουμε πολλά πράγματα στο επιθετικό κομμάτι και ουσιαστικά το παιχνίδι κρίθηκε στην ικανότητα που δείξαμε στο δεύτερο ημίχρονο".

Διαιτητές: Καρακάσης-Καμήτσος

Δεκάλεπτα: 16-12, 33-35, 55-68, 75-89

Κορωπί (Κακιούζης): Καραχάλιας, Αγγελόπουλος, Καμαρινός 13 (3), Τζαγισβίλι, Αγόρης 12, Καραδολάμης 11 (1), Φίλα , Μερκούρης 6, Κατσάρης 8 (2), Κουτουφάς 19 (2), Χρονόπουλος, Σβορώνος 6 (1)

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαππας 2, Κριθινάκης 2, Πετράκης 11 (3), Τσερκιτζόγλου 4 (1), Αντωνόπουλος 20 (4), Αγαπιάδης 14 (3), Μπούμπαρης 15 (2), Καραλής 17 (3), Πάλλης 4.