06/01/2024 - 16:16

Σπουδαίο διπλό του Πόλο του ΟΦΗ!

Ηλυσιακός - ΟΦΗ 10-11

Δεύτερη εκτός έδρας νίκη για τον ΟΦΗ του Κώστα Φιτσανάκη. Οι Κρητικοί πέρασαν από το Ιλίσιο κολυμβητήριο το Σάββατο 6 Ιανουαρίου και έφτασαν στους 7 βαθμούς, αφήνοντας πίσω τους οικοδεσπότες των Ιλισίων με 6.

Ήταν το καλύτερο δυνατό ποδαρικό το οποίο μπορούσε να πετύχει η ομάδα της Κρήτης. Ο αγώνας ήταν συγκλονιστικός σε εξέλιξη και κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Ο ΟΦΗ επικράτησε με 11 – 10 μέσα στην Αθήνα του Ηλυσιακού. Να σημειωθεί ότι την προηγούμενη αγωνιστική ο ΟΦΗ είχε επικρατήσει μέσα στην Καλαμάτα του Άργη.

Ο Ηλυσιακός προηγήθηκε στην πρώτη περίοδο της συνάντησης, αλλά οι Κρητικοί από την στιγμή που ισοφάρισαν στην αρχή του δεύτερου οκταλέπτου δεν έχασαν ποτέ το προβάδισμα στο σκορ.

Τα οκτάλεπτα: 4-3, 3-4, 1-2, 2-2

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Κουρούπης 2, Σφακάκης 2, Τασσόπουλος 2, Κρανιάς, Κάργας, Γκιτσάκης, Παναγιώτι.

ΟΦΗ: Αποστολάκης 4, Κώστογλου 2, Κλήμος 2, Ζουράρης, Παπαδάκης, Λουλακάκης.

πηγή: Pisina.net