23/02/2022 - 20:49

Ανέβηκε και καθάρισε την πρόκριση ο ΟΦΗ

Αριστοτέλης Σκύδρας - ΟΦΗ 1-3

Νίκη - πρόκριση στην οχτάδα του θεσμού για τον ΟΦΗ, που επικράτησε του Αριστοτέλη με 1-3 σετ, στο ματς που έγινε στη Σκύδρα, για τη Γ' φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οι παίκτες του Κώστα Δεληκώστα μπήκαν χαλαροί στο παιχνίδι, και επέτρεψαν στους γηπεδούχους να διεκδικήσουν και να πάρουν το πρώτο σετ, όμως στη συνέχεια σοβαρεύτηκαν, ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους και πήραν σχετικά άνετα τα επόμενα τρία σετ, με αποκορύφωμα το 4ο και τελευταίο σετ, στο οποίο ο ΟΦΗ έκανε περίπατο και τέλειωσε το ματς.

Αξίζει να σημειωθεί ότι μετά το νικητήριο πόντο, το κοινό που βρέθηκε στο κλειστό της Σκύδρας χειροκρότησε τους παίκτες του ΟΦΗ, αναγνωρίζοντας την υπεροχή τους.

Τα σετ:

27 - 25, 17 - 25, 22 - 25, 15 - 25

Το βίντεο της μετάδοσης του αγώνα, με το σχόλιο του πρώην προπονητή του ΟΦΗ, Άκη Φλαούνα: