28/01/2023 - 20:00

Έχει σφυγμό: Σημαντικό διπλό για τον ΟΦΗ!

Αριστοτέλης Σκύδρας - ΟΦΗ 0-3

Νίκη μετά από πολύ καιρό για τον ΟΦΗ, στο εκτός έδρας ντέρμπι ουραγών με αντίπαλο τον Αριστοτέλη Σκύδρας, για τη 12η αγωνιστική της Volley League.

Eίναι μόλις το δεύτερο τρίποντο για την κρητική ομάδα, μετά από έναν ολόκληρο γύρο, κόντρα στον ίδιο αντίπαλο, τον οποίο είχε νικήσει στο ΒΑΚ με 3-0 στις 6 Νοεμβρίου.

Έτσι το σύνολο του Κώστα Δεληκώστα έφθασε στους 6 βαθμούς και ελπίζει από σήμερα να αρχίσει τη δική του αντεπίθεση.

Πάντως, και σήμερα ο ΟΦΗ φανέρωσε τις παιδικές του ασθένειες, κυρίως στα δύο πρώτα σετ, όταν έχασε το μεγάλο προβάδισμα που είχε δημιουργήσει, ρισκάροντας να απωλέσει τα σετ, τα οποία τελικά εξασφάλισε, παίρνοντας στο τέλος τους κρίσιμους πόντους.

Στο τρίτο σετ ήταν πιο σοβαρός και το καθάρισε εύκολα και γρήγορα, με πρωταγωνιστή σε όλο το ματς τον νεοαποκτηθέντα Γιώργο Τζιουμάκα, παίρνοντας την καθαρή νίκη με 0-3 σετ.