16/12/2023 - 18:25

Πήραν έναν βαθμό οι Γυναίκες του ΟΦΗ

Αγία Παρασκευή - ΟΦΗ 3-2

H ενημέρωση του ΤΑΑ ΟΦΗ:

Πήραν τον πόντο στην Αγία Παρασκευή (ήττα με 3-2) και λόγω απαγορευτικού βόλταραν στο Σύνταγμα τα κορίτσια του ΟΦΗ

Εχαναν 2-0, ισοφάρισαν σε 2-2 και τελικά έχασαν στο ται-μπρέικ (15-5) το παιχνίδι, τα κορίτσια του ΟΦΗ στην Αγία Παρασκευή, παίρνοντας όμως τον πολύτιμο εκτός έδρας πόντο, για την 9η αγωνιστική της Α2 βόλεϊ.

Με τον βαθμό αυτό, τα κορίτσια του Νίκου Προύφα, συνεχίζουν στην 5η θέση της Α2 με 16 βαθμούς σε 9 αγώνες.

Η 3η στη βαθμολογία Αγία Παρασκευή, προηγήθηκε με 2-0 στο παιχνίδι (25-22, 25-15), αλλά τα κορίτσια του ΟΦΗ, έβγαλαν αντίδραση και πήραν τα επόμενα δυο σετ, κάνοντας το 2-2 (22-25, 23-25), αλλά στο ται-μπρέικ οι γηπεδούχες πήραν το σετ με 15-5 και τη νίκη με 3-2.

Οπως ανέφερε ο τεχνικός του ΟΦΗ, Νίκος Προύφας "είμαι πολύ ευχαριστημένος απο τα κορίτσια. Κρατάμε τα δυο σετ που κερδίσαμε, με τρομερή εμφάνιση. Και φυσικά τον πολύτιμο βαθμό, απέναντι σε μια ομάδα όπως η Αγία Παρασκευή και συνεχίζουμε".

Να σημειωθεί ότι η γυναικεία ομάδα του ΟΦΗ, έμεινε το βράδυ του Σαββάτου αποκλεισμένη στην Αθήνα και τα κορίτσια διανυκτέρευσαν στο πλοίο, λόγω απαγορευτικού.

Πριν επιβιβαστούν είχαν την ευκαιρία να πάρουν μια γεύση απο την Χριστουγεννιάτικα στολισμένη Αθήνα, κάνοντας μια βόλτα στο Σύνταγμα, απο όπου και οι φωτογραφίες.

Διαιτητές: Οικονόμου Μ., Κουρπανίδης.

ΟΦΗ (Νίκος Προύφας): Καλουτσάκη, Πρινιωτάκη, Παπουλίδου, Μαριάτου,Αραμπατζή, Φανιουδάκη Ν., Μπελενιώτη, Πιτσούλη, Κοζωνάκη, Παπαδάκη, Φανιουδάκη Ελ (λ)., Ζλατιλίδου, Πετροπούλου (λ)