Κ19: Τα στιγμιότυπα του ΟΦΗ - Άρης 3-2! (video)

To βίντεο από την κάμερα της Κρήτη TV

Το δελτίο Τύπου της ΠΑΕ:

Νίκη με ανατροπή για την Κ19 κόντρα στον Άρη

Η Κ19 του ΟΦΗ επικράτησε με σκορ 3-2 επί της αντίστοιχης του Άρη στο γήπεδο της Ελιάς, για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K19.

Η ομάδα μας, αν και βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ, κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να φύγει με τους τρείς βαθμούς.

Στο 15’ οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Σαλιάρη. Στο 40’ ο Λαμάι επιχείρησε το σουτ, μετά από σέντρα του Χνάρη, ο Αβραμίδης απέκρουσε, όμως στην επαναφορά ο Σωμαράκης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Ο Άρης πήρε ξανά το προβάδισμα στο 48ο λεπτό με το κοντινό πλασέ του Τσιπούρα. Δυο λεπτά αργότερα ο ΟΦΗ είχε δοκάρι με τον Σωμαράκη.

Στο 75ο λεπτό ο Αποστολάκης με σουτ εκτός περιοχής νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ για το 2-2, ενώ στο 85’ ο Σωμαράκης διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

Η ομάδα μας κέρδισε πέναλτι στο 93’, ο Σημαιάκης το εκτέλεσε, με τον Αβραμίδη να έχει απάντηση.

Να σημειωθεί ότι στις καθυστερήσεις ο Λέλεκας δέχθηκε απευθείας κόκκινη κάρτα.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής) – Μιράσι, Χνάρης Κ., Κορνηλάκης, Σημαιάκης, Γωνιωτάκης (70’ Αμανάκης), Λέλεκας, Χνάρης Γρ., Αποστολάκης (90’ Καρανδινός), Σωμαράκης (80’ Φανουράκης), Λαμάι (80’ Ζαχαριουδάκης), Φαϊτάκης (70’ Σημαντηράκης).