Κ19: Tα στιγμιότυπα του ΟΦΗ - ΠΑΟΚ (video)

To βίντεο από την κάμερα της Κρήτη TV

To δελτίο Τύπου της ΠΑΕ:

Δοκάρια & ευκαιρίες η K19 του ΟΦΗ, αλλά ήττα στην πρεμιέρα απ’ τον ΠΑΟΚ

Παρά το γεγονός ότι η Κ19 του ΟΦΗ έδειξε πολύ καλό αγωνιστικό πρόσωπο στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα με τον ΠΑΟΚ, δεν κατάφερε να εκμεταλλευθεί τις ευκαιρίες που παρουσιάστηκαν και ηττήθηκε 1-3 από τον “Δικέφαλο του βορρά” στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Η πρώτη καλή ευκαιρία για την ομάδα μας ήταν στο 15′ όταν ο Πιστικός δεν μπόρεσε να σκοράρει σε τετ α τετ με τον Νικολακούλη.

Στο 20′ ο ΠΑΟΚ… προειδοποίησε με κεφαλιά του Τσομπάνη στο δοκάρι του Καλαφάτη και πέντε λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Χατσίδη.

Μέσα σε λίγα λεπτά ο ΠΑΟΚ πέτυχε και δεύτερο γκολ, αυτή τη φορά με σουτ του Δεληγιάννη στην αντεπίθεση, κόντρα στη ροή του αγώνα.

Στο 34′ ο Αποστολάκης “σημάδεψε” το οριζόντιο δοκάρι των φιλοξενούμενων με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ στο 42′ ο Φανουράκης έχασε μεγάλη ευκαιρία για να μειώσει το σκορ από κοντινή απόσταση.

Στο 52ο λεπτό ο ΠΑΟΚ κέρδισε πέναλτι και ο Καλόγηρος σκόραρε από την… άσπρη βούλα κάνοντας το 3-0 για την ομάδα του.

Ο ΟΦΗ, παρά το εις βάρος του σκορ, πήρε τα ηνία της αναμέτρησης και έχασε δύο σημαντικές φάσεις σε ένα δίλεπτο. Αρχικά στο 66′, όταν μετά την κεφαλιά του Μερκούρη η μπάλα βρήκε για δεύτερη φορά στο δοκάρι του Νικολακούλη και στο 67′ με κεφαλιά του Χότζα.

Στο 89ο λεπτό ο Τσερεβελάκης μείωσε με σουτ από κοντά σε 1-3 και ένα λεπτό αργότερα ο ίδιος ποδοσφαιριστής έχασε την ευκαιρία από πλεονεκτική θέση να μειώσει ακόμα περισσότερο το σκορ, το οποίο έμεινε ως το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή της αναμέτρησης.

ΟΦΗ: Καλαφάτης, Βιδιαδάκης, Σημαντηράκης Μερκούρης, Χότζα, Ζαχαριουδάκης, Πιστικός, Αδαμάκης, Φανουράκης, Αποστολάκης, Φαϊτάκης

Αγωνίστηκαν και οι Τακάκης, Πορτοκαλίδης, Τσερεβελάκης και Ντάγια.

ΠΑΟΚ: Νικολακούλης, Κουπένος, Δεληγιάννης, Πανικίδης, Καστίδης, Σνάουτσνερ, Τσομπάνης, Γκούμας, Χατζίδης, Καλογηρος, Βασιλειάδης