01/03/2022 - 09:51

Δεν ξεκίνησε καλά ο (αρχηγός) Γαγιέγος (video)

Ήττα στο ντεμπούτο του πρώην παίκτη του ΟΦΗ

Με το αριστερό ήταν το ξεκίνημα του Φελίπε Γαγιέγος, στο πρώτο του ματς στη Χιλή, μετά τη μεταγραφή του από τον ΟΦΗ.

Η Ουνιβερσιδάδ του έδωσε αμέσως το περιβραχιόνιο του αρχηγού, σημάδι πόσο στηρίζονται σε αυτόν, όμως το ντεμπούτο του δεν ήταν το ιδανικό, καθώς η νέα του ομάδα γνώρισε εντός έδρας ήττα από την Ο'Χίγγινς, για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 4ο λεπτό, μετά από μαρκάρισμα που δέχθηκε ο Γαγιέγος στο χώρο του κέντρου, ο διαιτητής έδειξε "παίζετε" και στην εξέλιξη της φάσης ο Μουνιόζ έκανε το 0-1.

Ο πρώην παίκτης του ΟΦΗ έγινε αλλαγή στο 72ο λεπτό, με το σκορ να μένει μέχρι τη λήξη του αγώνα, παρά το γεγονός ότι η Ο'Χίγγινς αγωνιζόταν με 10 παίκτες από το 41ο λεπτό.