13/10/2019 - 15:24

Με Ομιλίτικη ψυχή, νίκησαν τα κορίτσια του ΟΦΗ!

ΟΦΗ - ΑΕΛ 2-1

Ιδανική πρεμιέρα για τη Γυναικεία Ομάδα του ΟΦΗ, στην επάνοδό της στην Α' Εθνική κατηγορία, καθώς επικράτησε της ΑΕ Λάρισα με 2-1, για την 1η αγωνιστική, στο ματς που διεξήχθη στο γήπεδο του ΠΟΑ.

Μεγάλη πρωταγωνίστρια για τον ΟΦΗ αναδείχθηκε η Βάσω Κυδωνάκη που πέτυχε και τα δύο γκολ της σπουδαίας νίκης.

Οι Ομιλίτισσες προηγήθηκαν νωρίς στο σκορ, με ωραίο γκολ της διεθνούς μέσου του ΟΦΗ στο 10ο λεπτό.

Η ΑΕΛ ισοφάρισε με ... σπόντα στο 28ο λεπτό της επανάληψης, αλλά τα κορίτσια του ΟΦΗ δεν πτοήθηκαν από την άτυχη στιγμή και βρήκαν το ψυχικό σθένος να πάρουν εκ νέου το προβάδισμα, στο 80' και πάλι με την Κυδωνάκη, με άπιαστο σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή.

Έτσι, η Γυναικεία Ομάδα του ΟΦΗ, μπήκε με το δεξί στο νέο πρωτάθλημα, παίρνοντας 3 σημαντικούς πόντους.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο γήπεδο του ΠΟΑ βρέθηκε αρκετός κόσμος, για να στηρίξει τα κορίτσια του ΟΦΗ, ενώ οι οργανωμένοι φίλοι του Ομίλου δημιούργησαν μια ... καυτή ατμόσφαιρα, στην είσοδο των δύο ομάδων.

ΟΦΗ: Αποστολάκη Ε, Καμαρίτη (51' Παπακωσταντή), Σηφάκη (83' Γεμιστού), Πίτση, Κατιρτσίδου, Κουνάλη (68' Κατερίνη), Τριβυζάκη, Κυδωνάκη, Κοκοτσάκη, Νικηταρά, Αραβιάκη (58' Αεράκη)