Οι ατομικές επιδόσεις των ποδοσφαιριστών του Ομίλου

Χρίστος Σμπώκος
Μπάουμαν: Ήταν η αιτία που το σκορ δεν πήρε (ακόμα) μεγαλύτερες διαστάσεις.

Βούρος:
Σε κακή βραδιά. Έχει κακή αντίδραση στο 2ο γκολ και γενικά δεν του πάει καθόλου καλά το ματς.

Πασαλίδης:
Ως τη φάση του πέναλτι, είναι ο καλύτερος της αμυντικής τριάδας. Στη φάση αυτή κάνει λάθος εκτίμηση μεν, αλλά δέχεται κι ένα χτύπημα που τον αφήνει εκτός παιχνιδιού.

Τοράρινσον:
Αξιοπρεπής ως το ημίχρονο, χάθηκε όπως όλη η ομάδα μετά το 60'. Σίγουρα δεν είναι στόπερ.

Μαρινάκης:
Προσπαθεί όπως πάντα, αλλά όσο κυλούσε το ματς, τόσο δυσκολευόταν να ανταποκριθεί.

Αμπάντα:
Σε ρόλο αριστερού μπακ, βγάζει το πρώτο 90λεπτο ως βασικός στη σαιζόν. Παίρνει κάποιες προσπάθειες να δώσει πλάτος, έχει παράλληλα όμως και προβλήματα στις επιστροφές του, στο 2ο ημίχρονο.

Μεγιάδο:
Κακό ματς, με αρκετά προβλήματα κόντρα στα χαφ του ΠΑΟ.

Γκλάζερ:
Κάνει προσπάθεια μεν, αλλά συνεχίζει να μην κάνει τη διαφορά, χαμένος σε ένα ρόλο που δείχνει να τον μπερδεύει.

Γαγιέγος:
Δεν είναι επιτελικό χαφ, ούτε μπορεί να παίζει και ως αμυντικό χαφ, βοηθώντας το μπακ και ως 8αρι, οδηγώντας τη μπάλα και ως 10αρι, βγάζοντας την πάσα - κλειδί. Στο τέλος, δεν κάνει τίποτα από όλα αυτά.

Ντίκο: Όαση, κυρίως σε επίπεδο νοοτροπίας και μαχητικότητας. Δημιουργεί και χάνει μια καλή ευκαιρία στο 0-0 και γενικά το παλεύει πολύ. Προκάλεσε απορία η αντικατάστασή του.

Φελίπε: Πέρα από την κεφαλιά του, που αποκρούει ο Λοντίγκιν, δε βοηθάει καθόλου.

Ριέρα: Μπαίνει όταν πια το ματς έχει κριθεί. Παίρνει κάποιες προσπάθειες, αλλά ως εκεί.

Τοράλ: Κι αυτός μπήκε, όταν το παιχνίδι είχε πάρει κακή μορφή για τον ΟΦΗ, χωρίς να μπορέσει να αλλάξει κάτι γι' αυτό.

Νέιρα: Σε ένα τέτοιο ματς, με το σκορ ήδη στο 3-0, ποιο το νόημα να μπει στο 80ο λεπτό; Πάντως όσο αγωνίστηκε, έδειξε τουλάχιστον να έχει διάθεση.

Λάρσον: Η απορία παραμένει. Για πάρα πολλά ματς δεν έβγαινε ούτε λεπτό, παρότι φαινόταν κάποιες φορές να μένει από δυνάμεις. Τώρα γιατί η διαχείρισή του πήγε στο άλλο άκρο;

Σε ένα παιχνίδι που από το 75' ήταν στο 3-0, δε θα μπορούσε να πάρει χρόνο συμμετοχής ο Αποστολάκης, όταν εμφανώς λείπουν τρεξίματα και διάθεση για μαχητικότητα;