Χρίστος Σμπώκος

Μπάουμαν:
Δεν είχε πολλή δουλειά. Σταθερός όποτε χρειάστηκε.

Λάρσον:
Δεν ήταν σε καλή μέρα, χτύπησε και σχετικά νωρίς και αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο.

Τοράρινσον:
Προσπάθησε πολύ, στάθηκε καλά ανασταλτικά και πήρε αρκετά ανεβάσματα στην επίθεση.

Βούρος: Ίσως το πιο σωστό τακτικά παιχνίδι του μέσα στη σαιζόν. Εξαιρετικός.

Λαμπρόπουλος:
Στάθηκε επίσης καλά τακτικά, ενώ σκόραρε και σε στατική φάση. Θετικό πρόσημο.

Γαγιέγος: Πάρα πολλά τρεξίματα, δίνει ισορροπία, ενώ δημιουργικά μοιράζει ωραία το παιχνίδι και βγάζει και εξαιρετική μπαλιά στο 4-0.

Μπάκιτς:
Σε ρόλο κεντρικού χαφ, τρέχει πολύ, έχει επιστροφές και προσπαθεί αρκετά καλά να "στρώσει" το παιχνίδι του ΟΦΗ.

Τοράλ:
Παίρνει αρκετές πρωτοβουλίες, άλλες επιτυχημένες κι άλλες όχι. Βγάζει μια φοβερή πάσα-κλειδί στον Μπάκου, στη φάση του 3-0.

Ριέρα:
Πιο ενεργητικός και επιδραστικός, σε σχέση με τα προηγούμενα ματς. Έχει διαστήματα που γίνεται χρήσιμος, αλλά και άλλα που "χάνεται" από το ματς.

Μπάκου:
Δύο ασσίστ, ένα γκολ και πολλές προσπάθειες. Μακάρι να συνεχίσει έτσι, διαψεύδοντάς μας για τον αρχικό προβληματισμό, μετά τις πρώτες εμφανίσεις του.

Ισέκα:
Έχει αυτοπεποίθηση, σωστές κινήσεις και τοποθετήσεις και ποιότητα. Δείχνει ότι μπορεί να δώσει την αποτελεσματικότητα που έλειπε, αν τροφοδοτηθεί σωστά.

Μαρινάκης: Παίζει ένα ημίχρονο αντί του Λάρσον, με μεγάλη διάθεση και συμβολή στο να κλείσουν οι χώροι πίσω.

Νέιρα: Μπαίνει αντί του Τοράλ για να κρατήσει μπάλα και να βοηθήσει με τις πάσες του, να βρει ο ΟΦΗ ευκαιρίες στην κόντρα επίθεση. Παλεύει αρκετά και βοηθάει.

Αποστολάκης: Παίζει σε θέση δεξιού εξτρέμ. Τρέχει πολύ, βοηθάει αμυντικά. Επιθετικά δεν του βγήκαν οι φάσεις.

Φελίπε: Αντικαθιστά τον Ισέκα, σε μια φάση του ματς που ο ΟΦΗ έμενε πιο πίσω. Έχει 1-2 φάσεις, με δύσκολα όμως τελειώματα, που δεν ήταν της ποιότητάς του.

Γκλάζερ: Αγωνίστηκε περίπου 10 λεπτά, βάζοντας τα απαραίτητα τρεξίματα.