Χρίστος Σμπώκος

Μπάουμαν:
Καλός στις λίγες φορές που χρειάστηκε, κυρίως με κάποιες εξόδους.

Λάρσον:
Αισθητά βελτιωμένος, ειδικά στο 1ο ημίχρονο πήρε πολλές πρωτοβουλίες και ήταν μέρος της καλής εικόνας της ομάδας. Στο 2ο έπεσε η αποδοσή του, όπως και συνολικά του ΟΦΗ.

Bούρος:
Σταθερός, χωρίς λάθη και με καλές προσπάθειες στο build up.

Λαμπρόπουλος:
Τo καλύτερό του παιχνίδι από όταν ήρθε στον ΟΦΗ. Χωρίς αμυντικά λάθη, με καλές μεταβιβάσεις και φυσικά το γκολ.

Αμπάντα: Πήγε καλύτερα επιθετικά όσο έπαιζε μπακ, παρά όταν έπαιξε εξτρέμ. Πήρε πάντως πολλές πρωτοβουλίες κι έδειξε ανεβασμένος και πάλι.

Γκλάζερ: Καλό ματς. Πρόσφερε τρεξίματα, δυναμισμό και αρκετή πίεση στον αντίπαλο. Θετικό το πρόσημο.

Γαγιέγος: Καλός για 65-70', μέχρι να κουραστεί. Τρέχει πολύ, δίνει ισορροπία και κυρίως ξεκινά με ασφάλεια και σωστά το χτίσιμο των επιθέσεων του ΟΦΗ, παίζοντας και κάθετα και διαγώνια.

Μπάκιτς: Ενώ είναι δραστήριος, δεν έχει καλές επιλογές στα τελειώματα των φάσεων. Χάνει μεγάλη ευκαιρία με το δοκάρι, εκβιάζει πολλά σουτ εκτός περιοχής. Πάντως συμβάλλει στο να χτίζει επιθέσεις ορθόδοξα η ομάδα.

Μοσκέρα: Ενεργητικός μεν, αλλά ανούσιος. Μοναδική στιγμή που ολοκλήρωσε την ενέργειά του, ήταν η ασσίστ στον Μπάκιτς για το δοκάρι.

Τοράλ: Πολύ καλό πρώτο ημίχρονο. Με πρωτοβουλίες, καλές επιθετικές προσπάθειες, αλλά και περισσότερη συνεισφορά αμυντικά αυτή τη φορά. Κουράστηκε μετά το 65'.

Φελίπε: Κινητικός στο πρώτο ημίχρονο, με διάθεση να βοηθήσει και δημιουργικά. Χάθηκε στο 2ο μέρος.

Τοράρινσον: Ξεκινά το 2ο ημίχρονο, όμως δεν προσφέρει ούτε επιθετικά ούτε και αμυντικά.

Νέιρα: Μπαίνει κάπως χλιαρά, όσο κυλά το ματς βοηθάει λίγο περισσότερο δημιουργικά.

Ριέρα: Δεν πήρε πολλές προσπάθειες και δε βοήθησε στο να κρατήσει ο ΟΦΗ μπάλα, στα τελευταία λεπτά.

Ντίκο: Δίνει μάχες, κυνηγάει κάθε μπαλιά. Ίσως έπρεπε να μπει νωρίτερα.

Μεγιάδο: Μπαίνει στη θέση του κουρασμένου Γαγιέγος για να κάνει περίπου την ίδια δουλειά. Δε φάνηκε ιδιαίτερα.