12/01/2020 - 16:54

Μία από τα ίδια ο ΟΦΗ

Αστέρας Τρίπολης - ΟΦΗ 2-0

Την ήττα γνώρισε ο ΟΦΗ στην Τρίπολη, κόντρα στον τοπικό Αστέρα, για τη 18η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ 1.

O Αστέρας μπήκε στο παιχνίδι με τη διάθεση να δώσει χώρο στον ΟΦΗ και να χτυπήσει με αντεπιθέσεις.

Ο ΟΦΗ από τη μεριά του δεν ήταν προσεκτικός και έκανε λάθη, ενώ έδινε και εύκολα πολλά κόρνερ.

Μετά το 30λεπτο ο ΟΦΗ ανέβηκε και με κινητήριο μοχλό τον Μιγκέλ Μεγιάδο πήρε τον έλεγχο του κέντρου και έχασε δύο σημαντικές ευκαιρίες.

Η κακιά στιγμή που τον κυνηγάει σε κάθε ματς ήρθε στη λήξη του ημιχρόνου, με τον Γιαννούλη να υποπίπτει σε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Μπαράλες, στέλνοντας τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια, με το σκορ στο 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας μπήκε πιο δυνατά και προσπάθησε να βρει και δεύτερο γκολ.

Ο ΟΦΗ από την άλλη αδυνατούσε να κρατήσει μπάλα και να βγει μπροστά. Μετά το 60' ανέβηκε, αλλά μόνο με στημένες φάσεις έβρισκε το δρόμο προς την αντίπαλη περιοχή.

Στο 80' ο Γιώργος Σίμος άλλαξε το σχηματισμό σε 4-4-2, σε μια ύστατη προσπάθεια για να βρει την ισοφάριση.

Αλλά στο 87' ο Αστέρας κέρδισε και δεύτερο πέναλτι, μέσω VAR, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ και πάλι ο Μπαράλες (2-0).