28/07/2021 - 18:48

Ήττα για τον ΟΦΗ απέναντι στην ΑΖ Αλκμαάρ

ΑΖ Αλκμαάρ - ΟΦΗ 2-0

Την ήττα γνώρισε ο ΟΦΗ κόντρα στην ΑΖ Αλκμαάρ, στο πέμπτο φιλικό της φετινής προετοιμασίας, με σκορ 2-0.

Το 1-0 σημείωσε ο Gudmundsson στο 8ο λεπτό, με πλασέ μέσα από την περιοχή, μετά από λάθος των παικτών του ΟΦΗ στο κέντρο.

Στο 58ο λεπτό, έγινε η σέντρα από αριστερά και ο Berkout πετάχτηκε στην καρδιά της άμυνας του ΟΦΗ και με με προβολή έκανε από κοντά το 2-0.

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Επασί, Βούρος, Λυμπεράκης, Σελίμοβιτς, Πασαλίδης, Μεγιάδο, Ντε Γκούζμαν, Καμάου, Φαν Ντάινεν (28' Στάρζεον), Σαρδινέρο, Καστάινιος

Η 11άδα του 2ου ημιχρόνου: Επασί, Βούρος (62' Μαρινάκης), Λυμπεράκης (62' Κοροβέσης), Πασαλίδης (76' Διαμαντής), Γιαννούλης, Μπαλογιάννης, Νέιρα, Ντε Γκούζμαν (76' Ουές), Στάρζεον (83' Νοικοκυράκης), Σαρδινέρο (62' Γρίβας), Καστάινιος (62' Γκονζάλεζ)

Επόμενο και τελευταίο φιλικό για τον ΟΦΗ στο εξωτερικό, την Παρασκευή 30 Ιουλίου στις 20.00 ώρα Ελλάδας, κόντρα στη NEC Ναϊμέγκεν.