08/01/2019 - 21:20

Ένα ημίχρονο δεν έφθανε για να το καθαρίσει...

Εργοτέλης - ΟΦΗ 1-1

Το κακό δεύτερο ημίχρονο στέρησε στον ΟΦΗ την ευκαιρία να καθαρίσει από σήμερα την πρόκριση.

Ο ΟΦΗ πραγματικά παρουσίασε δύο πρόσωπα σήμερα στο Παγκρήτιο. Ένας σοβαρός και στιβαρός ΟΦΗ του πρώτου ημιχρόνου, στο δεύτερο μέρος έχασε το κέντρο από τον Εργοτέλη και κινδύνεψε ακόμα και με ανατροπή, από προσωπικά λάθη.

Το 0-1 έκανε ο Ανέστης Νάστος στο 26' εκπληκτικό σουτ, από τα 35 μέτρα.

Ο Εργοτέλης ισοφάρισε στο 66' με κοντινή κεφαλιά.

Το φιλμ του αγώνα από το επίσημο σάιτ της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925:

90′ Λήξη της αναμέτρησης: Εργοτέλης - ΟΦΗ 1-1
90′ Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος για τη λήξη του παιχνιδιού
88′ Εργοτέλης Γύρισμα του Κούατενγκ, έδιωξε με γροθιές ο Στρέζος
86′ Εργοτέλης Κίτρινη κάρτα στον Μαζουλουξή
81′ Εργοτέλης Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τους γηπεδούχους, με τον Κούατενγκ να επιχειρεί του σουτ μετά από λάθος του Μιχόγεβιτς, έδιωξε όμως ο Στρέζος
78′ Ο.Φ.Η. Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Κυριακίδης στη θέση του Ντίνα
70′ Ο.Φ.Η. Κίτρινη κάρτα στον Κοροβέση
66′ Εργοτέλης ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη. Ο Ιατρούδης ισοφαρίζει σε 1-1 για τους γηπεδούχους
65′ Εργοτέλης Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Λαμπάκης αντί του Μπουτσάκη
64′ Ο.Φ.Η. Δεύτερη αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Πέρσον θα περάσει στο ματς στη θέση του Βουό
59′ Εργοτέλης Πολύ καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με τον Έφορντ να σουτάρει, η μπάλα όμως πέρασε έξω από το δεξί δοκάρι της εστίας του Στρέζου
58′ Εργοτέλης Κόρνερ για τον Εργοτέλη, εκτέλεσε ο Μπουρσέλης, η μπάλα στο δοκάρι
54′ Εργοτέλης Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Κούατενγκ στη θέση του Καπνίδη
50′ Εργοτέλης Σέντρα του Γιακούμπου, η μπάλα στο δεύτερο δοκάρι της εστίας του Στρέζου
46′ Ο.Φ.Η. Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Πλατέλλας στη θέση του Σάσι

46′ Σέντρα στο β' ημίχρονο

45′ Λήξη α' ημιχρόνου: Εργοτέλης - ΟΦΗ 0-1

45′ Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος για τη λήξη του α' ημιχρόνου
44′ Εργοτέλης Σουτ του Μπρούς, μπλόκαρε ο Στρέζος
42′ Εργοτέλης Πολύ καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με τον Στρέζο να απομακρύνει σουτ του Μπουρσέλη
40′ Εργοτέλης Φάουλ σε καλό σημείο για τον Εργοτέλη, εκτέλεσε ο Μπουρσέλης, η μπάλα όμως κατέληξε άουτ
39′ Ο.Φ.Η. Μακρινό σουτ του Ποτουρίδη, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ
38′ Εργοτέλης Κίτρινη κάρτα στον Ιατρούδη για φάουλ στον Ντίνα
37′ Εργοτέλης Κόρνερ για τον Εργοτέλη, απομάκρυνε ο Οικονόμου
32′ Εργοτέλης Κίτρινη κάρτα στον Μπουτσάκη για φάουλ στον Ντίνα

28′ Ο.Φ.Η. ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ! Ο Νάστος με μακρινό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Κατσιμήτρου για το 0-1

22′ Ο.Φ.Η. Πολύ καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Σουτ του Οικονόμου, έδιωξε σε κόρνερ ο Κατσιμήτρος
20′ Ο.Φ.Η. Σουτ του Σάσι, μπλόκαρε ο Κατσιμήτρος
13′ Ο.Φ.Η. Σέντρα του Ποτουρίδη από αριστερά, η μπάλα στα χέρια του Κατσιμήτρου

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Μπράουν, Γιαννούλης, Ποτουρίδης, Μιχόγεβιτς, Νάστος, Οικονόμου, Ντίνας, Σασί, Κοροβέσης, Βουό

Στον πάγκο: Σωτηρίου, Καλαϊτζάκης, Νοικοκυράκης, Παπάζογλου, Πλατέλλας, Πέρσον, Κυριακίδης