Σε εξέλιξη βρίσκεται το φιλικό του ΟΦΗ με τον ΠΟΑ στο ΒΑΚ, καθώς οι δύο ομάδες εκμεταλλεύονται το κενό στις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις.

ΟΦΗ: Γουάλι, Γιαννούλης, Μπράουν, Περδίκης, Κουτρουμπής, Σουρνάκης, Νέιρα, Ναμπί, Ντίνας, Φερέιρα, Μάνος

ΠΟΑ: Ρουμπάκης, Μαρκουλάκης, Βολονάκης, Πετράκης, Σαμουηλίδης, Ρωμανάκης, Νικολλι, Κερμενίδης, Πλουσής, Ξυλούρης

Το φιλικό θα διεξαχθεί σε δύο 30λεπτα.

(το κείμενο δεν ανανεώνεται αυτόματα, πατήστε refresh)

1' Σέντρα στο ΒΑΚ

7' Σουτ του Σουρνάκη, ψηλά άουτ

17' Γκολ για τον ΟΦΗ. Χαμηλή σέντρα του Ντίνα, σουτ του Ναμπί, Φερέιρα το ριμπάουντ, 1-0.

18' Τετ α τετ, του Ντίνα, αποκρούει ο τερματοφύλακας.

19' Γκολ για τον ΟΦΗ, με ατομική προσπάθεια του Μάνου. 2-0

24' Γκολ για τον ΠΟΑ. Φάουλ από αριστερά, κοντινή κεφαλιά και πολύ ωραία απόκρουση του Γουάλι. Ριμπάουντ με κεφαλιά ψαράκι και 2-1.

28' Μεγάλη ευκαιρία με τον Φερέιρα να βγαίνει απέναντι από το τέρμα και να σουτάρει μόλις άουτ.

30+2' Λήξη ημιχρόνου

Πολλές αλλαγές στο ημίχρονο. Μπαίνουν οι Νάστος, Κοροβέσης, Στάικος, Σακόρ, Μπολάκης, Φιγκεϊρέντο, Βαζ, Νοικοκυράκης. Παραμένουν μόνο οι Γουάλι, Περδίκης και Φερέιρα.

33' Ωραίο γκολ του Φερέιρα με σουτ. 3-1.

35' Κεφαλιά του Φιγκεϊρέντο, μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

42' Δυνατό σουτ του Νοικοκυράκη, αποκρούει ο τερματοφύλακας.

51' Γκολ για τον ΟΦΗ. Συρτό δυνατό σουτ του Βαζ στην αριστερή γωνία, 4-1.

54' Γκολ για τον ΟΦΗ. Όμορφο σουτ του Νοικοκυράκη, στο παραθυράκι της εστίας του ΠΟΑ, 5-1.

58' Γκολ για τον ΟΦΗ με πλασέ του Φιγκεϊρέντο, 6-1.

59' Χαμένη ευκαιρία με τον Βαζ να σουτάρει ψηλά άουτ.

60' Δυνατό σουτ του Φερέιρα, σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.

Σφύριγμα της λήξης. Τελικό σκορ 6-1.