31/08/2019 - 13:21

Ήττα καρμπόν για την Κ19 του ΟΦΗ

Προηγήθηκε και δέχθηκε την ανατροπή.

Όπως στη Θεσσαλονίκη, όπου ο ΟΦΗ προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο και στη συνέχεια δέχθηκε 3 γκολ μέσα σε 6 λεπτά, έτσι και σήμερα η Κ19 της ΠΑΕ γνώρισε την ήττα από τον ΠΑΟ, για τη 2η αγωνιστική του σχετικού πρωταθλήματος υποδομής της Σούπερ Λιγκ.

Ο ΟΦΗ ήταν και πάλι αυτός που προηγήθηκε, με ωραίο πλασέ του Κώστα Καλαϊτζάκη στο 27ο λεπτό και πήγε στα αποδυτήρια, έχοντας κεφάλι στο σκορ.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με πέναλτι για τον ΠΑΟ, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Ηλιάδης στο 46' (1-1).

Οι Νέοι του ΟΦΗ άντεξαν την πίεση μέχρι το 70ο λεπτό, όπου δέχθηκαν την ανατροπή στο σκορ από τον Βαγιανίδη. Στο 76ο λεπτό ο Σερπέζης έκανε το 3-1 και στο 82' ο Σπίνος σημείωσε το τελικό 4-1.

Το Δελτίο Τύπου της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925:

Την ήττα με σκορ 4-1 γνώρισε η Κ19 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Η ομάδα μας προηγήθηκε στο 27ο λεπτό, με τον Καλαϊτζάκη να σουτάρει μέσα από την περιοχή και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Χριστογεώργου για το 0-1, έπειτα από κάθετη πάσα του Παπιομίτογλου.

Στο 46΄ ο Ηλιάδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1 για τον Παναθηναϊκό. Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο 70ο λεπτό με τον Βαγιαννίδη να κάνει το 2-1, ενώ έξι λεπτά αργότερα ο Σερπέζης με κοντινή προβολή νίκησε τον Σηφάκη και έκανε το 3-1. Στο 82’ ο Σπίνος με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ, διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Σηφάκης, Δολαψάκης, Μακρυδάκης (82’ Γαϊτάνης), Κουγιουμουτζής, Αυγουστάκης, Μαρινάκης (75’ Μπέρκης), Καλαϊτζάκης, Ψαράς (45’ Παπαδάκης), Νοικοκυράκης, Παπιομίτογλου, Σταυρακάκης (60’ Κουράκης).