Κ19: ΟΦΗ - Ατρόμητος 0-0

Λευκή ισοπαλία κόντρα στον πρωτοπόρο στο ΒΑΚ

Το δελτίο Τύπου της ΠΑΕ:

“Λευκή” ισοπαλία για την Κ19

Χωρίς σκορ (0-0) ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Κ19 του ΟΦΗ με την αντίστοιχη του Ατρόμητου, που έγινε το μεσημέρι του Σαββάτου (6/11) στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League K19.

Το ματς είχε καλό ρυθμό στο α΄ ημίχρονο, με την ομάδα μας να δημιουργεί αρκετές ευκαιρίες, χωρίς όμως να καταφέρνει να τις μετουσιώσει σε γκολ.

Στο 7’ ο Αποστολάκης έκανε το σουτ με τον Δήμο να αποκρούει, ενώ στο 10ο λεπτό ο Χνάρης έβγαλε την κάθετη πάσα για τον Λαμάι, ο οποίος κόπηκε την τελευταία στιγμή από τους ποδοσφαιριστές των φιλοξενούμενων.

Στο 23’ ο Μπουρνέλης έκανε το σουτ, με την μπάλα να περνά άουτ.

Οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή είχαν μια ακόμη καλή στιγμή στο 43’, με τον Θεοδοσουλάκη να στέλνει την μπάλα εκτός εστίας, μετά από σέντρα του Χνάρη.

Στο β’ ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε, χωρίς να σημειωθεί κάποια αξιόλογη φάση, με το 0-0 να παραμένει μέχρι τη λήξη του αγώνα.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Μιράσι, Χνάρης Κ., Κορνηλάκης (85’ Σαντοριναίος), Σημαιάκης, Γωνιωτάκης, Λέλεκας (81’ Γιακουμάκης), Χνάρης Γ. (92’ Κλάδος), Αποστολάκης, Σωμαράκης (85’ Γεωργαλής), Λαμάι, Θεοδοσουλάκης (81’ Αμανάκης).