Κ19 ΟΦΗ: Νίκη με τριάρα κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα!

ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννινα 3-0

Το δελτίο Τύπου της ΠΑΕ:

Επιστροφή στις νίκες για την Κ19

Με σκόρερ τους Πιστικό, Φαϊτάκη και Πορτοκαλλίδη, η Κ19 του ΟΦΗ πανηγύρισε την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα Super League K19, επικρατώντας με σκορ 3-0 της αντίστοιχης του ΠΑΣ Γιάννινα στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, για την 11η αγωνιστική.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο, χωρίς πολλές φάσεις, με την ομάδα μας να ανοίγει το σκορ στο 42’, με τον Πιστικό να σουτάρει εκτός περιοχής, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Βρακά.

Οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή ανέβασαν ακόμα περισσότερο την απόδοσή τους στο β’ ημίχρονο «ψάχνοντας» το γκολ.

Στο 51’ ο διαιτητής της αναμέτρησης καταλόγισε πέναλτι υπέρ του ΟΦΗ, με τον Πιστικό να εκτελεί εύστοχα για το 2-0, ενώ στο 90+4’, μετά από ωραία ατομική ενέργεια του Φαϊτάκη, ο Πορτοκαλλίδης έγινε κάτοχος της μπάλας, στέλνοντάς την από κοντά στα δίχτυα της εστίας των φιλοξενούμενων για το τελικό 3-0.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Καλαφάτης, Σέχου, Μπλίντο (82’ Βασιλάκης), Βιδιαδάκης (85’ Καλαϊτζάκης), Μερκούρης, Πορτοκαλλίδης, Φανουράκης (46’ Φαϊτάκης), Αδαμάκης, Πιστικός, Σταυρόπουλος (72’ Τσερεβελάκης), Τακάκης (46’ Καρανδινός).
Δυνατότητα σχολιασμού και πρόσβασης στο chat room με ΔΩΡΕΑΝ απλή εγγραφή στο oficrete.gr