25/11/2023 - 13:20

Νίκησε και τον Βόλο η Κ19 του ΟΦΗ!

ΟΦΗ - Βόλος 2-0

Νέα σημαντική νίκη για την Κ19 του ΟΦΗ, με σκορ 2-0 κόντρα στον Βόλο στο ΒΑΚ, για το πρωτάθλημα υποδομής της Stoiximan Super League.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Μαγνησίας είχε περισσότερες φάσεις, με τον Καλαφάτη να πραγματοποιεί μερικές μεγάλες αποκρούσεις.

Όμως η μεγαλύτερη ευκαιρία ανήκει μάλλον στον ΟΦΗ. Στο 10ο λεπτό, ο Φαϊτάκης μπήκε στην περιοχή από δεξιά, ο τερματοφύλακας του Βόλου γλύστρησε, ο παίκτης του ΟΦΗ γύρισε στο πέναλτι στον Πιστικό, με τους αμυντικούς να διώχνουν πάνω στη γραμμή του αφύλακτου τέρματος.

Το γκολ για τον ΟΦΗ ήρθε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, με πανέμορφο τρόπο.

Μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα έφθασε στον Αποστολάκη έξω από την περιοχή, που με τρομερό μονοκόμματο αριστερό σουτ, την έστειλε στα δίχτυα των φιλοξενούμενων.

Στο 68ο λεπτό ήρθε και το δεύτερο γκολ για τον ΟΦΗ!

Ο Αδαμάκης μπήκε κατά μέτωπο στην περιοχή, έκανε το πρώτο σουτ, το οποίο απέκρουσε ασθενώς ο τερματοφύλακας και ο Σταυρόπουλος πήρε το ριμπάουντ, κάνοντας το 2-0 για τους Ομιλίτες.

ΟΦΗ (Μανώλης Πατεμτζής): Καλαφάτης, Βιδιαδάκης, Σέχου, Χότζα, Σημαντηράκης, Αδαμάκης, Αποστολάκης, Πιστικός, Ζαχαριουδάκης, Φαϊτάκης, Σταυρόπουλος