03/05/2019 - 17:39

K19: Γκολ και θέαμα στο Περιστέρι

Ατρόμητος - ΟΦΗ 3-2.

Παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε, η ομάδα μας δεν κατάφερε να κρατήσει το υπέρ της σκορ, γνωρίζοντας την ήττα με 3-2 από την αντίστοιχη του Ατρόμητου, στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ στο 29ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κουράκη. Στο 34’ ο Ατρόμητος ισοφάρισε, με τον Σάσσαλο να βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα της εστίας του Νεοκοσμίδη.

Δυο λεπτά πριν τη λήξη του α’ ημιχρόνου οι γηπεδούχοι πέτυχαν και δεύτερο γκολ με τον Τριμμάτη.

Στο 56ο λεπτό ο Σουρνάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε σε 2-2 για τον ΟΦΗ, όμως στο 59’ ο Τριμμάτης εκτέλεσε πέναλτι και ευστόχησε για το 3-2 υπέρ της ομάδας του.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Νεοκοσμίδης, Περδίκης, Ξενοκτιστάκης, Δολαψάκης (64’ Αυγουστάκης), Μακρυδάκης, Σουρνάκης, Καλαϊτζάκης, Ψαρράς (67’ Αζίζι), Νοικοκυράκης, Κουράκης, Σταυρακάκης (74’ Μαρινάκης).