09/10/2022 - 12:52

Νίκησε τον Ολυμπιακό η Κ19 του ΟΦΗ!

ΟΦΗ - Ολυμπιακός 1-0

Σπουδαία νίκη για την Κ19 του ΟΦΗ, κόντρα στον - μέχρι σήμερα - πρωτοπόρο Ολυμπιακό, με σκορ 1-0 στο ΒΑΚ, για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Είναι το δεύτερο συνεχόμενο τρίποντο για την ομάδα του Μανώλη Πατεμτζή, μετά το διπλό στην Τρίπολη την προηγούμενη βδομάδα.

Το νικητήριο γκολ για τον Όμιλο πέτυχε ο Γιάννης Θεοδοσουλάκης στο 70ο λεπτό, κόντρα σε μια ομάδα που είχε μόνο νίκες φέτος στο πρωτάθλημα.

Εδώ το δελτίο Τύπου της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925

To δελτίο Τύπου του ΟΣΦΠ:

Δεν τα κατάφεραν οι Νέοι κόντρα στον ΟΦΗ

Οι Νέοι του Ολυμπιακού γνώρισαν την ήττα με 1-0 απέναντι στον ΟΦΗ.

Η ομάδα Νέων του Ολυμπιακού, αντιμετώπισε τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος και γνώρισε την ήττα με 1-0.

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο έχοντας δύο μεγάλες ευκαιρίες με Παπακανέλο και Λιάτσο, οι οποίοι δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

Στη συνέχεια ο Ολυμπιακός συνέχισε να ελέγχει πλήρως το παιχνίδι, όμως στο 70′ οι γηπεδούχοι μετά από αντεπίθεση, έκαναν το 1-0, σκορ που έμεινε μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα Νέων του Ολυμπιακού είναι εντός έδρας απέναντι στον ΠΑΟΚ.

Ολυμπιακός (Συλαϊδόπουλος): Παπαδούδης, Φαναράς(26′ Δρόσος), Ρέτσος, Κωστούλας (74′ Προκοπίου), Κουτσίδης, Μπακούλας (74′ Πετρόπουλος), Λιάτσος (60′ Πατήρας), Σταυρόπουλος, Αλίγιαγκιτς, Παπακανέλλος (60′ Μοίρας), Χρήστου