ΟΦΗ: Δεν τα κατάφερε η Κ15 στο Περιστέρι

Ατρόμητος - ΟΦΗ 2-0

Το δελτίο Τύπου της ΠΑΕ:

Ηττήθηκε από τον Ατρόμητο η Κ15

Η Κ15 του ΟΦΗ ηττήθηκε με σκορ 2-0 από την αντίστοιχη του Ατρόμητου σε αναμέτρηση που έγινε στο Λαϊκό Στάδιο Αγ. Ιερόθεου, για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K15.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 16′, με τον Γρηγορόπουλο να σουτάρει εύστοχα μέσα από την περιοχή.

Στο 23′ η ομάδα μας είχε την πρώτη της ευκαιρία, με τον Αντωνακάκη να κάνει την κεφαλιά, έπειτα από γύρισμα του Ματθαιάκη και την μπάλα να περνά ελάχιστα έξω από την εστία του Λαζαρίδη, με το 1-0 να είναι το σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο.

Με την έναρξη του β’ ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 43′ ο Ατρόμητος πέτυχε και δεύτερο γκολ, με το κοντινό πλασέ του Κόκουλου.

Ο ΟΦΗ είχε δυο ακόμα καλές ευκαιρίες, χωρίς όμως να καταφέρει να μετουσιώσει σε γκολ κάποια από αυτέ3ς. Στο 63′ ο Μάρα μπήκε στην περιοχή και σούταρε, με την μπάλα να κοντράρει και να απομακρύνεται, ενώ στο 80′ ο Χριστουλάκης σούταρε από πλάγια θέση, στέλνοντας την μπάλα λίγο έξω από την εστία του Λαζαρίδη, με το 2-0 να είναι το τελικό σκορ.

Κ15 ΟΦΗ (Π. Πετράς): Κετένογλου, Κλάδος (60′ Κλωνάρης), Χριστουλάκης, Ξενούλης, Κοντόπουλος, Ασμαριανάκης, Ρυακιωτάκης (40′ Μάρα), Πετούσης, Αντωνακάκης (65′ Μολυμπάκης), Καραγιάννης (70′ Κασσαπάκης), Ματθαιάκης (40′ Στάβρε)
Δυνατότητα σχολιασμού και πρόσβασης στο chat room με ΔΩΡΕΑΝ απλή εγγραφή στο oficrete.gr