26/11/2022 - 14:49

ΟΦΗ: Πάτησε στη δεύτερη θέση η ομαδάρα της Κ19!

Μεγάλη νίκη με ανατροπή στο Περιστέρι

K19: Ατρόμητος - ΟΦΗ 1-2

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο (35'), η Κ19 του ΟΦΗ έκανε την ανατροπή στο Περιστέρι και επικράτησε του Ατρομήτου με σκορ 1-2 (43' και 61' τα γκολ), για τη ... χρωστούμενη 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Mε αυτή τη νίκη, η ομάδα του Μανώλη Πατεμτζή έφθασε στους 21 βαθμούς και έπιασε τον Ατρόμητο και τον Ολυμπιακό (έχει αγώνα λιγότερο, παίζει αύριο με τον ΠΑΣ) στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας!

Κ15: ΑΕΚ - ΟΦΗ 1-0

Την ίδια στιγμή, η Κ15 του ΟΦΗ συνέχισε τις καλές εμφανίσεις, όμως λύγισε στο δεύτερο ημίχρονο και γνώρισε την ήττα από την ΑΕΚ με σκορ 1-0 για την 6η αγωνιστική, με γκολ του Μανώλη στο 51ο λεπτό, μετά από εκτέλεση φάουλ και αδράνεια στην Ομιλίτικη άμυνα.

316564698 1313688632731813 5887765169990188984 n

Κ17: ΟΦΗ - ΑΕΚ 0-3

Στο ΒΑΚ, η Κ17 του ΟΦΗ ηττήθηκε από την ΑΕΚ με σκορ 0-3, για την 1η αγωνιστική της β' φάσης. Η ομάδα του Κώστα Δερμιτζάκη αγωνίστηκε και πάλι με παιδιά μικρότερης ηλικίας και είχε κατά διαστήματα καλή απόδοση, όμως ήταν άστοχη στις καλές φάσεις που δημιούργησε, σε αντίθεση με την αντίπαλό της, που εκμεταλλεύθηκε τις περισσότερες ευκαιρίες της.