30/10/2019 - 21:36

Προηγήθηκε 2 φορές, αλλά δεν άντεξε η Κ17 του ΟΦΗ

ΟΦΗ - Ολυμπιακός 2-5

Την ήττα με σκορ 2-5 γνώρισε η Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Ολυμπιακού, στο πλαίσιο της 2ης εξ αναβολής αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Ο ΟΦΗ προηγήθηκε μόλις στο 9ο λεπτό με τον Χαλκιαδάκη. Στο 24’ οι φιλοξενούμενοι ισιοφάρισαν σε 1-1 με αυτογκόλ του Χνάρη.

Στο 36’ οι ποδοσφαιριστές του Βασίλη Παπαδάκη πήραν και πάλι το προβάδισμα με τον Φωτιάδη να κάνει το 2-1, σκορ με το έληξε το πρώτο ημίχρονο.

Στο 49ο λεπτό ο Σταμούλης με προβολή ισοφάρισε σε 2-2 για τον Ολυμπιακό, ενώ έξι λεπτά αργότερα ο Συρμής έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του, νικώντας τον Μακατουνάκη για το 2-3. Στο 68’ ο Χρήστου με σουτ από το ύψος της περιοχής έκανε το 2-4 για τους «ερυθρόλευκους».

Λίγα λεπτά αργότερα ο Φωτιάδης έχασε την ευκαιρία να μειώσει σε 3-4 για την ομάδα μας, με τον Γιαλεδάκη να διώχνει την μπάλα πριν αυτή περάσει την τελική γραμμή.

Στο 77’ ο Χρονακόπουλος με σουτ από τη μικρή περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Μακατουνάκη για το τελικό 2-5.

K17 ΟΦΗ (Β. Παπαδάκης): Μακατουνάκης, Βασιλάκης, Χνάρης, Σμπώκος, Γωνιωτάκης (75' Βιτώρος), Λέλεκας (65' Αμανάκης), Φωτιάδης, Καφούσης (75' Μπέης), Θεοδοσουλάκης, Χαλκιαδάκης (46' Αποστολάκης), Κορνηλάκης (55' Γεωργαλής)