Οι ατομικές επιδόσεις των ποδοσφαιριστών του Ομίλου

Χρίστος Σμπώκος
Σωτηρίου: Δεν είχε πολλή δουλειά, δε φέρει ευθύνη στα γκολ.

Βούρος:
Ενώ γενικά είναι δραστήριος και προσπαθεί να βοηθήσει στο χτίσιμο των επιθέσεων, στη φάση του 1-1 έχει κακή τοποθέτηση κι αντίδραση.

Πασαλίδης:
Καλό ματς, πολλές επεμβάσεις και θετικός με τη μπάλα στα πόδια. Συμπληρώνει κάρτες, σε ένα μαρκάρισμα που δεν είναι καν φάουλ!

Καρώ:
Δεν έκανε κακό ματς, αλλά έχει την ατυχία στο αυτογκόλ που στοίχισε.

Λάρσον: Κακό ματς. Αμυντικά έχει κάποιες αργές επιστροφές. Επιθετικά είναι ανούσιος, κάνει κακές επιλογές, ιδιαίτερα σε 1-2 φάσεις που βρέθηκε μέσα στην περιοχή, με αρκετές λύσεις για πάσα - μισό γκολ.

Τοράρινσον:
Στο πρώτο ημίχρονο πατούσε κάπως καλύτερα, στο δεύτερο χάθηκε και σωστά αντικαταστάθηκε. Ίσως μπορούσε να βγει και νωρίτερα. Έχει κι αυτός κακή τοποθέτηση στη φάση του 1-1.

Μεγιάδο:
Δεν ήταν στην καλή του μέρα. Πάντα τρέχει και παλεύει, αλλά δυσκολεύτηκε στο passing game και δεν του βγήκαν αρκετές ενέργειες.

Γαγιέγος:
Χωρίς να είναι στη μεγάλη του μέρα, καλύπτει πολλές φορές την πλάτη του Λάρσον, προσπαθεί να βοηθήσει δημιουργικά και με κάθετο παιχνίδι, αλλά και με κάθετες κινήσεις. Σκοράρει ένα προσωπικό γκολ, με μια δόση τύχης.

Μπάκιτς:
Έχει διάθεση, προσπαθεί να φτιάξει το παιχνίδι, κυρίως μετά το 2-2. Δεν ήταν πάντα καλές οι επιλογές του και σε κάποιες φάσεις θα μπορούσε να αποφασίσει καλύτερα.

Τοράλ:
Προσπαθεί πολύ να είναι τακτικά προσηλωμένος, σε κάποια διαστήματα βρίσκει τρόπο να κρατήσει τη μπάλα, σε χαμηλά μέτρα πάντως, μακριά από την αντίπαλη περιοχή. Κουράστηκε μετά το 60' και λογικά αντικαταστάθηκε.

Ντίκο:
Δίνει μάχες, κερδίζει τις πιο πολλές και βάζει ένα γκολ που δείχνει και την ταχύτητα και την εξυπνάδα του. Πολύ κακό νέο ο τραυματισμός του πιο φορμαρισμένου επιθετικογενή ποδοσφαιριστή της ομάδας.

Φελίπε:
Δεν έχασε καμία μονομαχία. Ήταν όμως όλες με πλάτη στην εστία και συνήθως μακριά από την περιοχή. Ενώ πήρε σωστές θέσεις, δεν τροφοδοτήθηκε ποτέ.

Αμπάντα:
Μπαίνοντας δίνει ενέργεια και ορμή. Δεν έχει όμως τις καλύτερες επιλογές, όταν έφτανε στην τελική πάσα, πέρα από την ευκαιρία του Νέιρα στις καθυστερήσεις.

Νέιρα:
Αλλάζει τον τρόπο που κυκλοφορεί ο ΟΦΗ τη μπάλα, δείχνει πόσο επιδραστικός είναι στο παιχνίδι και βοηθάει πολύ. Είναι άτυχος στην ευκαιρία που χάνει στα τελευταία λεπτά, ενώ στο φοβερό σόλο που κάνει, περνώντας 3 ποδοσφαιριστές της Λαμίας, θα μπορούσε να τελειώσει τη φάση με πάσα κι όχι με σουτ.