Καλύτερος από το τελευταίο παιχνίδι. Αντιμετωπίζει όμως αρκετές δυσκολίες, με τις κινήσεις των παικτών της Λαμίας στην πλευρά του. Επιθετικά δεν πήρε πρωτοβουλίες.

Μπαλογιάννης:
Είχε διάθεση και αρκετά ανεβάσματα. Αμυντικά έμενε πολύ συχνά μόνος με 2 (και 3) αντιπάλους. Πάντως το πάλεψε.

Πασαλίδης:
Από τα καλύτερά του φετινά παιχνίδια. Κάνει ό,τι μπορεί, μπλοκάρει κάποια κρίσιμα σουτ και δεν κάνει λάθη στις πάσες του.

Σελίμοβιτς:
Ίσως το πιο σοβαρό του παιχνίδι με τον ΟΦΗ. Δεν κάνει λάθη, δε χάνει τη συγκέντρωσή του και παρά τα 2 γκολ που δέχεται ο ΟΦΗ, συνθέτει ένα καλό δίδυμο στα στόπερ με τον Πασαλίδη.

Γαγιέγος:
Στο πρώτο ημίχρονο και ως το 60' ήταν ο κορυφαίος. Τρέχει παντού, κόβει, δημιουργεί και ξεχωρίζει. Κάποια στιγμή φάνηκε να κουράζεται και μαζί του έπεσε όλη η μεσαία γραμμή.

Ντε Γκούζμαν:
Κακό ματς. Δε βοήθησε να διαχειριστεί η ομάδα καλά το ματς, ειδικά στο τέλος, έχασε αρκετές μονομαχίες, ενώ έκανε και αρκετές λάθος πάσες. Απέχει πολύ από τον παίκτη των περσινών play out.

Τοράλ:
Από τα πόδια του έρχεται το κάθετο παιχνίδι, που δημιουργεί στο 1ο ημίχρονο όλες τις καλές φάσεις του ΟΦΗ. Στο 2ο ημίχρονο είχε 2 καλές ευκαιρίες που τις έχασε, δείχνοντας ότι περνά μια παρατεταμένη περίοδο με δυσκολία στην εκτέλεση. Κουράστηκε νωρίς και βγήκε αρκετά αργότερα, συμβάλλοντας στο να απομακρυνθούν οι γραμμές.

Τσιλιανίδης:
Σκόραρε, στο 1ο μέρος πάλεψε πολύ, αλλά κουράστηκε σχετικά νωρίς. Ήταν πιο συνεπής στις επιστροφές του, αν και μπορούσε και καλύτερα.

Λάμπρου:
Επέστρεψε στις εμφανίσεις με μεγάλο ατομισμό και λίγες επιστροφές. Σίγουρα, η ποιότητά του στο ένας εναντίον ενός, δημιουργούν δυσκολίες στις αντίπαλες άμυνες, αλλά πρέπει να πασάρει περισσότερο και να αμύνεται συχνότερα.

Ντουρμισάι:
Στο πρώτο ημίχρονο έχει μικρή συμμετοχή στο παιχνίδι. Στο 2ο μέρος όσο αγωνίζεται μπαίνει περισσότερο, χάνει μια πολύ μεγάλη ευκαιρία, αλλά γενικά μπορούσε να βοηθήσει πολύ περισσότερο.

Καμάου:
Ευθύνεται για το 2-1. Κατά τα άλλα, μπήκε για να δώσει ταχύτητα και τρεξίματα. Το έκανε κάπως επιθετικά, δεν το έκανε αμυντικά. Επιμένω ότι τακτικά έχει σοβαρές αδυναμίες. Και το λάθος, άλλωστε, στο γκολ του Μανούσου, είναι και θέμα τακτικής παιδείας.

Φαν Ντάινεν: Δε βοήθησε καθόλου.

Λουίζ Φελίπε: Μπήκε για πολύ λίγο. Καλώς ήρθε, αλλά ίσως άργησε.

Ο ΟΦΗ έκανε μόλις 3 αλλαγές. Αυτό είναι λίγο οξύμωρο, όταν καλούνταν να κάνει διαχείριση. Όπως οξύμωρο είναι ότι δεν πέρασε έστω για 15΄ο μοναδικός καθαρόαιμος χαφ του (Στάικος), όταν και οι 3 κεντρικοί του είχαν εμφανή σημάδια κόπωσης.

Τέλος, με τα προβλήματα στα άκρα να είναι εμφανή και 2 επιθετικά μπακ στον πάγκο, ίσως μια λύση για την κάλυψη του προβλήματος, να ήταν το να περάσουν (έστω για 10') σε ρόλο εξτρέμ.

Δυνατότητα σχολιασμού και πρόσβασης στο chat room με ΔΩΡΕΑΝ απλή εγγραφή στο oficrete.gr