22/12/2018 - 16:14

Κ17: ΟΦΗ - Ατρόμητος 1-2

Δεν τα κατάφεραν οι μικροί του ΟΦΗ.

Την ήττα με ανατροπή στο σκορ λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή γνώρισε η Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Ατρόμητου στο γήπεδο των Δαφνών.

Η ομάδα μας άνοιξε το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γαϊτάνη, αλλά πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Οικονόμου στο 8ο λεπτό.

Με τη συμπλήρωση 15 λεπτών ο Μπέκου είχε δοκάρι για τον ΟΦΗ, ενώ στο 31ο λεπτό ο Παπαδάκης σούταρε άουτ, έπειτα από ωραία ατομική προσπάθεια του Μαμουλάκη.

Στο 65ο λεπτό η ομάδα μας έχασε μια ακόμα ευκαιρία, αλλά το σουτ του Μπέκου δε βρήκε στόχο, ενώ ίδια κατάληξη είχε και το φάουλ του Γαϊτάνη στο 77ο λεπτό.

Στο 86ο λεπτό αποβλήθηκε ο Σμπώκος και με τη συμπλήρωση 90 λεπτών η Ατρόμητος έκανε την ολική ανατροπή με τον Παπαδόπουλο και πήρε τη νίκη με σκορ 2-1 μέσα στο Ηράκλειο.

Κ17 ΟΦΗ: Μακατουνάκης, Κουρίνος, Γαϊτάνης, Δεληγιαννίδης (53' Ροδίτης), Σμπώκος, Σημαιάκης (34' Γκλεζάκος), Μπέκου (70' Πακιουφάκης), Σπυριδάκης, Μαμουλάκης, Καφούσης (58' Νικηφόρος), Παπαδάκης (80' Κορνηλάκης).